Společnost DUHA, z. ú.
sociální služby pro dospělé osoby s mentálním znevýhodněním

Společnost DUHA a její klienti oslavili 25 let DUHY na Plechárně.

Cesta Společnosti DUHA nebyla od vzniku v roce 1992 vždy jednoduchá, musela se potýkat i s problémy jako byl například nedostatek financí, ale byla to zcela jistě cesta smysluplná. Na své cestě Společnost DUHA jako první v Praze založila chráněné bydlení, později Centra denních služeb a dnes tu stojí stabilní nezisková organizace, která poskytuje ještě třetí sociální službu Podpora samostatného bydlení. Všechny tři zmíněné sociální služby vedou dospělé lidi s mentálním znevýhodněním k co nejsamostatnějšímu životu, a to podle jejich individuálních potřeb. Důležitou roli v životě klientů hrají samozřejmě všichni zaměstnanci Společnosti DUHA.

Ti všichni 15. června 2017 symbolicky rozkrojili dort s láskou upečený pro tuto příležitost klienty v CDS NOVÁ DUHA. Důležitá přání do dalšího čtvrtstoletí Společnosti DUHA vyslovila ředitelka Eva Brožová, krátké projevy a přání všeho dobrého a hodně zdraví zazněly i od klientů.

Dopolední program na Plechárně neměl chybu. Přálo nám počasí, a tak se venku sportovalo, fotily se památeční fotografie ve fotografickém koutku (tam vládla během kostýmování obzvlášť dobrá nálada), rozjela se diskotéka a ti odvážnější si užili i karaoke. Celý program pro nás připravilo duo klaunů Mireček a Leontýnka, za což jim mnohokrát děkujeme. Vědí, jak se slaví 25 let zvesela. Velký díl práce odvedli asistenti Centra denních služeb, kteří se pro slavnostní den proměnili v profesionální obsluhu u občerstvení, sportovní trenéry, fotografy a také zpěváky, kteří svým klientům zazpívali oslavnou píseň. Ti je naopak odměnili krátkým divadelním představením.

Nebylo lehké se s krásným dnem rozloučit, ale zůstanou nám krásné vzpomínky. Podle klientů Společnosti DUHA bychom měli slavit každý rok, tak možná se sejdeme na Plechárně dříve než za dalších 25 let.

Děkujeme Městské části Praha 14 za bezplatné zapůjčení prostoru Plechárna. Všem zaměstnancům Společnosti DUHA děkujeme za přípravu báječného dne.

zpět na seznam novinek

darujte online